Pārvietošanās ar lidmašīnu. Plusi un mīnusi

Bieži vien gan darba darīšanās, gan dodoties atvaļinājumu, mums ir jāizvēlas, ar kādu transporta veidu dosimies ceļā, kurš no tiem būs spējīgs, palīdzēt mums sasniegt mērķi visīsākajā laika periodā. Izvēle no vienas puses it kā ir liela, bet ja paskatās no otras puses, tad jau nemaz nav tik liela – tas ir sauszemes transports, dzelzceļš, jūras transports un gaisa transports. Gaisa transports ir viens no jaunākajiem transporta veidiem, kurš ir parādījis sevi no labākās puses un pēdējā laikā ir kļuvis viens no visvairāk pieprasītajiem un populārākajiem transporta veidiem.

Bet, bieži vien lidošana ar lidmašīnu, daudziem cilvēkiem izraisa bailes un trauksmi. Izturēties pret tādām sajūtām nevērīgi, nebūtu prātīgi. Izanalizēsim vēlreiz visus plusus un mīnusus, mēģināsim tikt skaidrībā kādas ir lidojuma labās un sliktās puses.

Kādas ir priekšrocības lidojot ar lidmašīnu.

 • Viena no galvenajām priekšrocībām, lidojot ar lidmašīnu, ir lielais pārvietošanās ātrums. Tikai dažu stundu laikā, jūs varat nokļūt galapunktā, kurš atrodas vairāku tūkstošu kilometru attālumā no jūsu mājām. Īpaši ērti tas ir tad, kad jums ir ierobežots laika daudzums.
 • Lidošana ar lidmašīnu nav tik nogurdinoša, kā braukšana ar automašīnu, autobusu vai vilcienu, jums nebūs jāpavada ceļā vairākas dienas, lai sasniegtu galamērķi.
 • Lidmašīnās ir ļoti labs serviss. Pasažierim lidojuma laikā tiek piedāvāts ēdiens, atspirdzinošie un alkoholiskie dzērieni, kā arī tiek piedāvātas iespējas, kuras palīdz īsināt laiku, piemēram: filmu skatīšanās, avīžu vai žurnālu lasīšana.
 • Lidmašīnas ir aprīkotas ar ērtiem sēdekļiem, tas ļauj pasažierim lidojuma laikā justies ļoti ērti, jo viņiem ir iespēja brīnišķīgi atpūsties un pat nosnausties.
 • Daudz patīkamu sajūtu sagādās skati, kuri paveras pa iluminatoru – skaistās ainavas, kuras atrodas tālu lejā, bet ja lidmašīna lido virs mākoņiem, tad jūs varēsiet izbaudīt sniegbalto mākoņu, saules apspīdētos, pūkainos kalnus, kuri ieskauj lidmašīnas korpusu.
 • Mūsdienās ir unikāla iespēja rezervēt biļetes pa telefonu vai internetā, vairs nav nekādas vajadzības stāvēt garās, nogurdinošās rindās. Šo pakalpojumu var lietot jebkurā, jums izdevīgā laikā.
 • Ar lidmašīnu jūs varat nokļūt jebkurā valstī, arī tāda, uz kurieni nav iespējams aizbraukt ar dzelzceļa vai sauszemes transportu.

Kādi ir trūkumi pārvietojoties ar lidmašīnu.

 • Kā vienu no galvenajiem trūkumiem, var minēt biļešu augsto cenu, jo tā ir vairākas reizes augstāka par dzelzceļa transporta biļešu cenām.
 • Problemātiska, un ne vienmēr patīkama ir bagāžas pārbaudes, nodošanas un saņemšanas procedūra, gadās arī tā, ka bagāža ar citu reisu tiek nosūtīta uz otru pasaules galu. Pasažieru reģistrācija arī prasa papildus laiku.
 • Kādreiz uz vajadzīgo galamērķi nav iespējams nokļūt ar vienu, taisno reisu, ir vajadzīga pārsēšanās uz citu lidmašīnu, tas arī ne vienmēr ir ērti un prasa papildus laiku.
 • Daudzus biedē un ne bez pamata, augstais avāriju skaits, jo, ja salūzis ir kaut vismazākais sīkums, lidojums var beigties ar nopietnām sekām.
 • Daudziem cilvēkiem lidmašīnā sākas dažādas problēmas – paliek slikta dūša, bail no augstuma u. t. t.
 • Lidmašīnas ir atkarīgas no laika apstākļiem, piemēram, ja ir liels negaiss vai migla, tad lidojums tiks atcelts.
 • Daudziem cilvēkiem bailes izraisa turbulence.
 • Neskatoties uz to, ka krēsli ir ļoti ērti, daudziem cilvēkiem grūtības sagādā ilgā sēdēšana vienā un tajā pašā stāvoklī.
 • Lidmašīnās ir ierobežota mobilo ierīču lietošana, jo tās var radīt lidmašīnas vadības traucējumus. Kaut gan mūsdienās, daudzās lidmašīnās, šī problēma jau ir atrisināta un jūs mierīgi varat lietot mobilo telefonu.

Neskatoties uz visiem minētajiem trūkumiem, lidmašīna ir un paliek viens no ātrākajiem transporta veidiem, kurš ļaus jums nokļūt jebkurā ģeogrāfiskajā zemes punktā visīsākajā laika periodā. Tieši tāpēc tik daudz cilvēku, atdod priekšroku, tieši lidojumiem ar lidmašīnu. Izvēlieties šo transporta veidu un gūstiet prieku no ceļošanas!