Mūsdienu oriģinālākie transporta veidi

Mūsdienās, kad tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, ir grūti iedomāties cilvēku, kurš nekad un nekur nav braucis, nav izmantojis nevienu transporta līdzekļu veidu. Bet, izrādās, ka automašīnas, lidmašīnas, kuģi un vilcieni, nav vienīgie transporta veidi, ar kuriem var pārvietoties! Pasaulē ir izgudroti unikāli pārvietošanās līdzekļi, kurus redzot, elpa aizraujas! Brauciens tādā transporta līdzeklī varētu būt laba dāvana ikvienam no mums!

Peldošais autobuss Hippo (Kanāda).

Šī transporta veids tulkojumā nozīmē “behemots” un tāds nosaukums tam ļoti piestāv. Autobuss savu ceļu sāk pa sauszemi un pēc tam pārvēršas par nelielu kuģi, kurš peld pa ezera Ontario virsmu. Tādā autobusā – kuģī pasažieriem ir paredzētas 40 sēdvietas un tas tiek izmantots ekskursijām pa Toronto.
PRT (Personal Rapid Transit) (Lielbritānija).

Tulkojumā tas nozīmē – personīgais, automātiskais transports. Liekas, ka mazās automašīnas – kabīnes pie mums ir ieradušās no fantastikas filmām, kuras ir uzņemtas par nākotni. Tās pārvietojas bez vadītāja un atgādina horizontālu liftu. Izbaudīt braucienu tādā automašīnā var Londonas lidostā Heathrow.

Autobuss Wubbo Superbus (Apvienotie Arābu Emirāti).

Par grezno dzīvi, Apvienotajos Arābu Emirātos, klīst leģendas. Bet vai tad tā nav? Viņiem pat autobuss ir līdzīgs greznam limuzīnam! Transportlīdzeklī ir 23 sēdvietas un tas kursē no Dubajas līdz Abu – Dabi, tam ir pašam sava braukšanas josla un tas pārvietojas ar ātrumu aptuveni 250 km/st. Šis autobuss tika izgatavots Nīderlandē un projekta autors ir Wubbo Ockels, pirmais holandietis, kurš ir bijis kosmosā. Laikam tāpēc, viņa autobuss līdzinās kosmiskajam kuģim.

Tricikls GoCar (Spānija).

Šo neparasto transporta līdzekli sauc par “dziedošo taksometru”. Tā galvenā funkcija ir parādīt Barselonas viesiem pilsētas ievērojamākās vietas. Šim taksometram nav vadītāja, mašīna orientējas pēc GPS un paralēli paziņo pasažieriem par visu, kas notiek apkārt, kam ir jāpievērš uzmanība. Ja tūristam paliek garlaicīgi, tas var izstāstīt anekdoti vai nodziedāt dziesmiņu.

Central – Mid Levels eskalatori (Honkonga).

Eskalatorus mēs esam pieraduši redzēt lielveikalos vai metro stacijās, bet Honkongas valdība tam ir izdomājusi citu pielietojumu. Tas tiek izmantots pilsētā, lai cīnītos ar sastrēgumiem. Pilsētas iedzīvotājiem, lai nokļūtu no viena pilsētas rajonā citā, piedāvā aptuveni kilometru nobraukt ar eskalatoru, nevis ar automašīnām, pa šaurajām pilsētas ieliņām. Pilsētas satiksmi tas neuzlaboja, bet tūristiem šī iespēja iepatikās. Šajā transporta sistēmā ietilpst 20 eskalatori un 3 kustīgie celiņi.

Āra lifts Santa Justa (Portugāle).

Šī neparastā konstrukcija parādījās Lisabonā pirms 100 gadiem un to uzbūvēja Gustava Eifeļa skolnieki. Lifts paceļ 45 metru augstumā, tas savieno divus Lisabonas rajonus un augšā ir iekārtots lielisks skatu laukums, no kura paveras fantastisks skats uz pilsētu.

Levitējošais vilciens Maglev (Ķīna).

No Šanhajas centra līdz lidostai, kura atrodas 30 km attālumā no pilsētas, vilciens brauc ar ātrumu 431 km/st. Liekas, ka ar tādu vilciena ātrumu mūsdienās nevienu vairs nav iespējams pārsteigt, bet šis vilciens ir īpašs, tāpēc, ka tas nevis brauc pa sliedēm, bet planē virs tām. Vārdu Maglev var iztulkot kā “magnētiskā levitācija”, kurš arī izskaidro šī transporta veida darbības principu.

Alus bārs uz riteņiem (Vācija).

Alkohola lietošana pie stūres ir aizliegta ne tikai pie mums, bet gandrīz visā pasaulē. Bet neskatoties uz to, pa Berlīnes pārvietojas transporta līdzeklis, kur pārvietojamā bāra apmeklētāji vienlaicīgi dzer alu un min pedāļus. Vienīgais skaidrais cilvēks te ir bārmenis, kurš izlej alu un vada bāru uz riteņiem.