Kādus transporta veidus visbiežāk izmanto ceļojumiem un atpūtai

Mūsdienu tūrisms, dodoties ceļojumā un atpūtā, piedāvā visdažādākos transporta veidus: tās var būt gan mūsdienīgas lidmašīnas, gan visdažādākie kruīza laineri, rikšas, gondolas, gaisa baloni u. c. transportlīdzekļi. Jūsu ziņā paliek tas, kādu transportu jūs izvēlēsieties: ātru un mūsdienīgu, ekskluzīvu vai arī kaut ko interesantu un agrāk neizbaudītu.

Lidmašīnas.

Lidmašīnas ceļojot ir vispopulārākais un drošākais transporta veids . Tajā viss ir paredzēts, lai jūs justos ērti: ērti sēdekļi, tiek piedāvāts ēdiens un atspirdzinošie dzērieni, laipns apkalpojošais personāls. Ja ceļojat kopā ar bērniem, tad viņu biļetēm ir paredzētas atlaides, bet, bērni līdz divu gadu vecumam, var ceļot bez maksas.

Pat visgarākais lidojums, laika ziņā būs daudz īsāks, nekā pārvietojoties ar citiem transporta līdzekļiem. Piemēram, ja jums ar vilcienu ceļā ir jāpavada nedēļa, tad ar lidmašīnu, šo ceļa gabalu var veikt 7 – 8 stundās. Vienīgais mīnuss ir tas, ka visu šo laiku jums būs nekustīgi jāsēž, toties jūs varēsiet ieekonomēt vismaz sešas diennaktis, kuras jums būtu bijis jāpavada ceļā. Ja sēdēšana paliek pavisam neizturama, tad var aiziet vismaz līdz tualetei vai arī sēžot veikt kādus speciālus vingrinājumus.

Vēl viens mīnuss, ceļojot ar lidmašīnām, var būt risks pazaudēt bagāžu un turbulence. Daudzi uzskata, ka aviokatastrofas notiek tieši turbulences dēļ, bet īstenībā tas tā nav, vienkārši 80% cilvēku baidās lidot ar lidmašīnām. Daudzus biedē tas fakts, ka viņi nesaprot, kā lidmašīna var noturēties gaisā, varbūt šīs bailes var mazināt pašizglītošanās ceļā?

Vilciens.

Lielu lomu ceļotājiem, kuri izvēlas šo transporta līdzekli, spēlē nauda. Agrāk aviobiļešu cenas bija ļoti augstas, tāpēc vilcienus izmantoja biežāk. Mūsdienās situācija ir mainījusies, iegādājoties aviobiļetes ar atlaidēm vai speciāliem piedāvājumiem, tās vairs nemaksā nemaz tik dārgi, kādreiz gadās, ka tās pat sanāk daudz lētāk. Pateicoties, tieši šim faktam, mēs varam vērot, ka dzelzceļa pasažieru pārvadājumi, mūsdienās, samazinās.
Bet neskatoties uz to, dzelzceļš, tūristu pārvadāšanas jomā, ieņem otro vietu. Vilciens ir ērts pārvietošanās transportlīdzeklis, tajā ir iespējams gulēt, aiziet uz vagonu – restorānu paēst, ja ir apnicis sēdēt, var pastaigāties pa vagonu, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un pavadīt laiku, jauki tērzējot. Ceļot ar vilcienu ir romantiski, tāpēc ļoti daudzi cilvēki izvēlas tieši šo transporta veidu.

Ja jūsu ceļojuma galamērķis ir maza pilsētiņa, tad labāk izvēlēties vilcienu. Tas būs patīkams brauciens bez pārsēšanās un liekiem stresiem.

Automašīna.

Daudzi cilvēki izvēlas ceļot ar personīgo automašīnu. Atcerieties, ka ceļojot ar automašīnu jums ir jāuzņemas papildus atbildība, jums konkrēti jāzina maršruts un ir jānokārto tranzīta vīza, lai jūs varētu pa šīm valstīm pārvietoties. Automašīna ir jāsaved kārtībā, jāuzzina, kādi likumi ir tajā valstī, uz kuru jūs taisāties doties.

Ja jūs dodaties ceļojumā ar citiem transporta veidiem, tad jums nevajag domāt par benzīnu, apdrošināšanu, par to, ka pa ceļam var kas salūzt, bet ja dodaties ar savu transportu, tad par to visu laicīgi ir jāpadomā, bet ja jūs to izdarīsiet, varēsiet ceļot bez rūpēm un gūt baudu no ceļojuma.

Ūdens transports.

Visromantiskākais transporta veids atpūtai ir kruīza kuģis. Tas nav vienkārši kuģis, tas vairāk atgādina izklaides pilsētu. Te ir viss, sākot ar bāriem un restorāniem, kazino un kafejnīcām, trenažieru zālēm un skaistuma saloniem, teātriem un bibliotēkām. Daudzi pakalpojumi ir bez maksas. Te, jūs varat atstāt bērnu rotaļu laukumā, kur viņš tiks pieskatīts, bet pats varat doties uz slidotavu vai boulingu. Tūristiem vairs nav jābaidās no šūpošanās, jo mūsdienu kuģi ir aprīkoti tā, ka šūpošanos nejūt pat vētras laikā.

Sabiedriskais transports.

Ceļot vai atpūsties, mēs ne vienmēr dodamies uz ārzemēm, kādreiz mēs to darām arī savas valsts robežās. Ceļojums parasti sākas no dzelzceļa stacijas vai autoostas, uz turieni mēs nokļūstam vai nu ar sabiedrisko autobusu vai taksometru.
Lai apskatītu pilsētu un tās apkaimi, arī var izmantot sabiedrisko transportu.