Droša iepirkšanās tiešsaistē

Pašlaik, kad tuvojas svētki, cilvēki steidz iegādāties dāvanas. Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku sāk izmantot tiešsaistes pakalpojumus, jo tie ir ērtāki, kā arī piedāvājums ir plašāks. Tādā veidā ir iespēja ieekonomēt gan naudu, gan laiku, jo nav jāstaigā pa veikaliem un jāgaida garās rindās pie kasēm. Tomēr ne vienmēr iepirkšanās internetā var izrādīties veiksmīga. Šajā laikā arī kibernoziedznieki veido savas mājas lapas, kur pārdod preces un apmāna pircējus. Tā kā pieaug lietotāju skaits internetā, arī noziedznieki atrod jaunas pieejas, kā no cilvēkiem izvilināt informāciju. Tieši šī iemesla dēļ vēlamies jūs iepazīstināt ar dažādiem riskiem, kuri jūs apdraud, ja iepērkaties internetā, kā arī kādā veidā jūs varat iegādāties kāroto dāvanu droši.

Internetā ir pieejami aizvien vairāk veikalu, daži no tiem ir droši un daudzu pircēju pārbaudīti, bet daudzi arī ir kibernoziedznieku izveidoti. Noziedznieki šīs mājas lapas izveido tā, lai tās izskatītos ļoti līdzīgi īstiem veikaliem, vai arī izveido tos ar līdzīgu nosaukumu un logo. Šādā veidā viņi izmanto cilvēkus, kuri nav uzmanīgi un savus datus ievada nepareizajā mājas lapā. Ja cilvēks ir atradis lētāku piedāvājumu, viņš var arī nepamanīt, ka ir pieslēdzies līdzīgai lapai, bet ne īstajai. Tad, kad tiešsaistē meklējat visizdevīgāko cenu konkrētam priekšmetam, var gadīties, ka jūs aizsūta tieši uz šāda veida mājas lapu. Tad, kad meklējat izdevīgākas cenas, izvairieties no mājas lapām, kuras piedāvā neadekvāti zemas cenas. Tā pat uzmanieties no lapām, kuras piedāvā preces, kuras citos veikalos jau ir izpirktas. Ļoti iespējams, ka cenas šajās mājas lapās ir zemākas, jo īstā produkta vietā saņemsiet viltojumu, preci, kas ir zagta vai nesaņemsiet neko. Ir grūti paredzēt internetveikala pasūtījuma iznākumu, bet ir daži veidi, kā sevi pasargāt:

Izmantojiet tikai tās mājaslapas, no kurām jau esat pasūtījuši iepriekš. Tā pat arī var izmantot informāciju no draugiem un paziņām, gan jau, ka jūs neesat vienīgais, kurš kaut ko ir pasūtījis internetā. Var izmantot arī jau plaši pazīstamus veikalus, kas vairākkārt jau pierādījuši savu uzticamību.

Pirms nolemjat kaut ko pasūtīt no konkrētās mājaslapas, pārliecinieties, vai mājas lapā atrodama īsta e-pasta adrese vai telefona numurs, klientu atbalstam. Ja konkrētā mājas lapa izskatās nedroša, ir iespēja pazvanīt uz norādīto numuru un, ja neviens nepaceļ, tā ir vēl viena pazīme, ka veikals var izrādīties neīsts.

Uzmanieties no cenām, kas ir pārāk zemas un nekur citur nav sastopamas. Tā pat, ja veikala mājas lapā atrodamas gramatikas kļūdas, var izrādīties, ka interneta vietni ir izveidojuši noziedznieki.

Neiepērcieties no mājas lapām, kuras izskatās pēc pazīstamām mājas lapām, to kopijām. Ja izmantojat kādu pazīstamu veikalu un jūs novirza uz kādu citu saiti, tad, pirms ievadi savus kartes datus, pārliecinies, ka mājas lapas adrese ir pareiza. Ja nosaukums ir nedaudz citādāks, tas nozīmē, ka šai mājas lapai uzticēties nevar.