Ceļošana ar vilcienu. Priekšrocības un trūkumi

Ceļošana ar vilcienu, tas ir jauns veids kā iepazīt pasauli. Tas ir romantiski un iedvesmojoši, interesanti un izzinoši. Braucot ar vilcienu jums ir iespēja daudz laika pavadīt ceļā un izbaudīt ceļojumu, redzēt to kas notiek apkārt, kā mainās daba, kā mainās māju silueti, gūt daudz jaunu iespaidu un emociju. Tiek uzskatīts, ka Eiropa ir visvairāk piemērota ceļojumiem ar vilcienu, jo te ir ļoti labi attīstīts dzelzceļu tīkls, augsts apkalpošanas līmenis.

Kādas ir priekšrocības ceļojot ar vilcienu.

 • Jūs nogādās tieši pilsētas centrā. Viena no priekšrocībām ceļojot ar vilcienu ir tā, ka jūs gandrīz vienmēr nogādās pilsētas centrā, jo tieši tur parasti atrodas visas dzelzceļa stacijas. Jūs izkāpjat uz perona un no turienes uzreiz varat doties uz viesnīcu un apskatīt pilsētas ievērojamākās vietas.
 • Iekāpšana dzelzceļa transportā ir ļoti ērta, jums vajag uzrādīt tikai pasi un biļeti.
 • Tieši tāpat ir ar izkāpšanu, jums nav jātērē laiks neskaitāmām pārbaudēm un nav jābojā savi nervi.
 • Braucot ar vilcienu jums nav ierobežojumu, kuri attiecas uz bagāžas svaru. Jūs varat ņemt līdzi tik somu, cik spējat panest. Nekādas papildus samaksas par bagāžu arī nebūs.
 • Jūs varat ņemt līdzi ēdienu un alkoholiskos dzērienus. Neviens jums neliedz līdzi paņemt pudeli laba vīna un uzkodas, pavadīt vakaru jaukā gaisotnē un atslābināties. Var gadīties, ka jūs satiekat sirsnīgus, atvērtus un runīgus cilvēkus, ar kuriem kopā jums būs patīkami iedzert un aprunāties par dažādām tēmām. Nav izslēgs, ka jūs varat iepazīties ar cilvēkiem, kuri pēc tam jums kļūs par labiem draugiem.
 • Ceļojot ar vilcienu, jūs varat izvēlēties daudz virzienu. Mūsdienās braucot ar vilcienu var nokļūt ne tikai lielās, bet arī mazās pilsētiņās, nokļūt daudzās interesantās vietās, kuras dažreiz ir pat grūti aizsniedzamas. Vilcieni dažādos virzienos kursē ļoti bieži, tāpēc, ne vienmēr ir vajadzība biļeti pasūtīt iepriekš, var atnākt uz dzelzceļa staciju nopirkt biļeti vajadzīgajā virzienā un doties mazā ceļojumā. Tas padarīs ceļojumu daudz interesantāku.
 • Laika un naudas ekonomēšana. Dienas laikā jūs varat apskatīt pilsētas ievērojamākās vietas, apmeklēt izstādes un muzejus, bet naktī izvēlēties nakts vilcienu un tumšajā diennakts laikā doties uz citu pilsētu. Gulēšana vilcienā, ir laika un naudas ekonomija, jo jums nav jāmaksā par numuru viesnīcā. Labi izgulējies, jūs no rīta varēsiet doties iepazīties ar jaunu pilsētu.
 • Ceļojot ar vilcienu jūs redzēsiet daudz skaistu vietu, gleznainas ielejas, lielus ezerus, jūras, bērzu birzis, putnu barus, līdzenumus un kalnus.
 • Vilcienos, gandrīz vienmēr ir iespēja mierīgi atpūsties, palasīt grāmatu, padomāt par svarīgām un ne visai svarīgām lietām, pasapņot par nākamo ceļojumu, iepazīties ar cilvēkiem.
 • Vilcienos ir paredzēts daudz vairāk vietas vienam cilvēkam nekā lidmašīnās, piemēram, ja jums ir apnicis sēdēt, jūs varat piecelties un pastaigāties pa vagonu.
 • Vilciens galapunktā, parasti ierodas sarakstā norādītajā laikā.

Kādi ir trūkumi ceļojot ar vilcienu.

 • Daudzos virzienos biļešu cena ir ļoti augsta, pat augstāka nekā lidojot ar lidmašīnu. Tādā gadījumā, jūs varēsiet ieekonomēt, ja iegādāsieties biļetes jau iepriekš.
 • Ja jums ir jāveic lieli attālumi, tad jums ceļā paies ļoti daudz laika. Vilcieni ekonomē laiku tikai īsos ceļa posmos.
 • Ne vienmēr prieku un labas emocijas sagādā svešu cilvēku klātbūtne. Tās var būt svešas skaņas, svešas smaržas, kuras traucē jums justies brīvi.
 • Apkalpošanas līmenis. Ne jau visos virzienos ir iespējam doties ar jauniem, komfortabliem vilcieniem. Kādreiz, tie ir samērā veci un arī pasažieru apkalpošanas līmenis – minimāls.

Katram transportam ir savas priekšrocības un savi trūkumi. Plānojot ceļojumu, labi apdomājiet, kurš transporta veids derēs jums vislabāk un ceļojiet ar prieku.